Larry Ugwu w Bluesowym Ogrodzie Edmunda

Na przełomie sierpnia i września br. fundacja Rolling Stone of Blues ma przyjemność dwukrotnie gościć wielką osobowość, nietuzinkowego człowieka instytucję – Larry’ego Ugwu. Spotkania mają miejsce w Bluesowym Ogrodzie Edmunda w gdańskiej Oruni.

Na zaproszenie Edmunda Sumisławskiego, założyciela fundacji Rolling Stone of Blues, 23 sierpnia do Bluesowego Ogrodu Edmunda przyjechał Larry Ugwu. Muzyk, kompozytor, aktor, założyciel kilku formacji muzycznych i fundacji Jeden Świat. Larry jest dyrektorem Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Za swoją działalność artystyczną, kulturalną, charytatywną został wielokrotnie wyróżniony.

23 sierpnia w Bluesowym Ogrodzie na oruńskich działkach, przeprowadzony został wywiad z Larry’m Ugwu. Nigeryjczyk opowiadał o swoim przyjeździe do Polski, życiu zawodowym, planach, marzeniach, inspiracjach i projektach muzycznych, a także o związkach bluesa z muzyką etniczną i przyjaźni z Edmundem Sumisławskim.

Wywiad, który wkrótce będzie można zobaczyć na stronie internetowej Fundacji, był wstępem do sobotniego otwartego koncertu. Występ odbędzie się w najbliższą sobotę (05.09) na działce nr 205 ROD „Nad Oranią” przy Parku Oruńskim. Impreza jest trzecią odsłoną bluesowych wydarzeń muzycznych na Oruni. Dwie poprzednie odbyły się we wcześniejszych latach.

Na sobotnim koncercie zabrzmi muzyka świata w wersji unplugged. W międzynarodowym składzie zagrają chicagowski muzyk bluesowy Shrimp Slim City i bydgoski zespół Green Gras. Afrykańską muzykę etniczną zaprezentuje Larry Ugwu z zespołem Ikenga Drummers.

Wydarzenie zbiega się w czasie z obchodami 60-lecia ogródków działkowych na Oruni. O godzinie 17.00 nastąpi prezentacja artystów w Domu Działkowca ROD „Nad Oranią”, po czym muzycy przejdą do Bluesowego Ogrodu Edmunda, gdzie zagrają koncert.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Fotorelacja z wywiadu (autor: Z. Petrak)