Nagrody rozdane! Muzyka popłynęła przez Przywidz

W dniach 07/08.08.2015 r w Przywidzu, odbył się festiwal muzyczny zorganizowany przez prezesa Fundacji Sopockie Korzenie – Wojciecha Korzeniowskiego.

Była to wyjątkowa impreza z licznymi atrakcjami. Koncerty uznanych zespołów muzycznych, konkurs dla młodych artystów, Międzynarodowy Rajd Miłośników Citroenów, spotkanie z wyjątkowym podróżnikiem – Romualdem Koperskim, to jedne z wielu atrakcji, jakich można było doświadczyć podczas dwudniowego festiwalu. Ponad to swojskie  jadło, rękodzieło, przejażdżki konne, park rozrywki z indiańską wioską. Jednak przywidzki festiwal był przede wszystkim gratką dla fanów muzyki. W przepięknej scenerii kaszubskich terenów, nad wodami Jeziora Przywidzkiego słuchacze dali się ponieść magii muzyki.

Jednym z głównych punktów festiwalu  był konkurs zorganizowany dla zespołów początkujących i tych, posiadających jż bogaty dorobek w swej działalności. Wykonawców oceniało jury w składzie:
– Edmund Sumisławski – prezes Fundacji Rollin Stone of Blues
– Marek Zimakowski – wójt gminy Przywidz
– Piotr Wojciechowski – reżyser, krytyk filmowy, publicysta
– Daniel Wolak
– Janusz Jaromin

Wybrano zwycięzcę, choć decyzja była trudna, ze względu na wysoki poziom muzyczny zespołów. Emocjonalność, energia i wielka chęć wygranej, sprawiły, że konkurs był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Muzyczni zawodnicy wykonując swoje utwory, przemierzali ścieżki od bluesa do rocka. Wykazywali się finezją stylu, prezentując kompozycje własne i perfekcyjne wykonania utworów uznanych wykonawców. Muzyka porwała widzów do tańca  i zawirowało w rytm bluesa. Fundacja Rollin Stone of Blues wspomaga takie idee , bo są bliskie naszemu sercu.