ENERGIA, RUCH, ZDROWIE

Running Blues to ważny obszar działalności Fundacji, skupiający się na trzech istotnych aspektach ludzkiego życia, tj. ruchu, muzyce, zdrowym życiu. Pewna chińska mądrość mówi: „zatrzymajcie zło, póki jeszcze nie zaistniało, zahamujcie chorobę, póki się jeszcze nie pojawiła”.

Running Blues pragnie zwrócić Państwa uwagę na duchowość i fizyczność człowieka. Te przenikające się i nawzajem napędzające sfery życia ludzkiego, mają wpływ na zdrowie organizmu,  jego energię życiową, witalność i siły.

W 2014 roku, wspólnie z Samorządem Studenckim, pod przewodnictwem Arkadiusza Eberta oraz przy wsparciu Pana dr. Michała Pronobisa, Prodziekana Wyższej Szkoły Bankowej, działacze  Rollin’ Stone of Blues zorganizowali pierwszy bieg im. Marii Jurkowskiej o Puchar Rektora WSB w Gdańsku.

Dążymy do tego, aby bieg stał się imprezą cykliczną. Wkrótce powstanie sekcja biegaczy WSB. W tym roku planujemy drugi bieg, na który serdecznie zapraszamy. Chcemy aby biegało nas coraz więcej.

Jednym z celów Running Blues jest także projekt zbudowania szerokiej koalicji z organizacjami pozarządowymi wspierającymi zdrowy styl życia. Planujemy wspólnie organizować sympozja naukowe, wykłady, prelekcje, pokazy filmowe, konferencje prasowe. Będą one dotyczyć wagi ruchu i właściwego odżywiania w życiu człowieka. Chcemy uświadamiać społeczeństwo w kwestii zdrowego żywienia. Uczulać na zjawisko zalewania aptek i sklepów spożywczych żywnością chemiczną.

Edmund Sumisławski

Młodzi bluesmani…
Warto kształtować właściwe postawy wśród małych i młodych ludzi, ich postawa i wzorce sprawią, że nam wszystkim będzie lepiej.
Warto!